Problem ze zrywaniem połączenia internetowego Samsung Galaxy SIII

Jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu Samsung Galaxy S3 GT-I9300 i jak to każdy człowiek zwykł posiada on na swojej komórce kilka lub kilkanaście aplikacji, które niepotrzebnie zajmują miejsce na pamięci. Służą one tylko i wyłącznie w celu zabicia czasu, czy to w kolejce, czy też w trakcie długiej podróży. Niektóre pozwalają nam zmierzyć się w potyczkach online… I właśnie przez tego typu grę odkryłem błąd czy też problem z ciągłym zrywaniem połączenia w moim Samsungu. Poszperałem na ten temat trochę w sieci i okazuje się, że jest to bardzo popularna przypadłość w tych telefonach. Mam dla Was krótką poradę jak sobie z tym problemem poradzić (teoretycznie powinny wyjść aktualizacje – niestety nic mi o nich nie wiadomo, może w oficjalnej aktualce androida to się zmieni – na razie będzie musiał Wam wystarczyć mój sposób (sprawdzone – działa)). Zanim przejdziemy do mini poradnika – opowiem krótko w czym leży problem. Wszystkiemu winien jest mechanizm oszczędzania energii przy używaniu Wi-Fi, który domyślnie działa tylko w momencie zablokowania telefonu, niestety w niektórych modelach działa on także w momencie, gdy normalnie korzystamy z połączenia internetowego. A nie mówiłem, że będzie krótko? 🙂

Zatem do dzieła!

1. Wchodzimy w ustawienia oszczędzanie energii (Ustawienia -> Tryb oszczędzania energii). Jak widać na screenie poniżej albo na ekranie Waszych urządzeń nie ma tam żadnego pola z ustawieniami dla tej funkcji w przypadku Wi-Fi.

Wyłączamy to cholerstwo!

2. Teoretycznie moglibyśmy poprzestać na tym, ale często mimo wyłączenia powyższej funkcji problem wcale nie znika. Dlatego kroczymy dalej moimi ścieżkami 😉

3. Otwieramy aplikacje telefonu do wybierania numeru i wpisujemy: *#0011#

4. Pokaże nam się ekran:

5. Klikamy przycisk menu (chyba nie muszę tego opisywać?) i wybieramy „Wi-Fi”:

6. Ukaże się Wam pełno informacji, które nas nie interesują. Interesuje nas przycisk „Włącz” pod „WIFI Power Save Mode”. Powinien być włączony:

7. Wyłączamy go.

8. Ostatnią, i na dobrą sprawę, najważniejszą jest procedura, którą już Wam przedstawiam. W celu wprowadzenia pełnych zmian nie wystarczy zwykły restart urządzenia. Wchodzimy w dostępne sieci (Ustawienia -> Wi-Fi) i przytrzymujemy wybraną sieć przez chwilę. Wyskoczy nam małe menu dla danej sieci, gdzie wybieramy „Zapomnij sieć”. Za moment pokaże nam się ta sama sieć w liście dostępnych połączeń. Od tego momentu wszystko powinno działać idealnie 🙂

Zalety:
Wszystko będzie działać jak trza.

Wady:
Wyłączenie opcji oszczędzania energii wiąże się z tym, że Wasze baterie mogą szybciej tracić swoją zawartość i częściej będziecie musieli ładować swoje smartphony. Teoretycznie, bo ja osobiście tego typu problemów nie zaobserwowałem u siebie.

W takim razie cóż pozostaje mi zrobić teraz… Idę odpalić sobie jakąś gierkę, aby dalej cieszyć się płynnym połączeniem.

Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

14 thoughts on “Problem ze zrywaniem połączenia internetowego Samsung Galaxy SIII

 1. Ja dzisiaj szukałem info dla Xcovera 3 SM-G389F, feler był w „zwiększaniu dokładności lokazlizacji skanując sieci wifi” wkurczakujące to google się zrobiło.

 2. Oczywiście z zaznaczeniem że nie używam w zamiast laptopa. Fon to urządzenie do komunikacji. Jak ktoś chce się nim non-stop bawić to ładowarkę niech nosi na plecach.

 3. >Wszystko będzie działać jak trza.
  Połowicznie. Jak się mieszka na zadupiu to innej rady nie ma.
  W normalnych warunkach oszczędzanie energii jest bardzo pomocne. Na 4.4.4 fon trzymał mi na baterii 5 dni, na RR (Android 6.0.1) do 4 dni. To robi wielką różnicę.

 4. Jeśli jest taka sytuacja to winnym temu może być Twój operator sieci albo po prostu słaby zasięg. Jeśli jesteś w Playu to możesz sobie ręcznie zmienić operatora i to może Ci pomoże rozwiązać problem 🙂

 5. Ważne, że coś pomogłem 🙂 A jeśli mogę zapytać to z jakiego romu korzystasz? Ja na starym telefonie sprawdzałem kilka i finalnie zdecydowałem się… Na kupno nowego telefonu, bo stary S3 już zaczynał kaszleć nawet na stronach 🙂

 6. Możliwe, że tutaj problemem jest samo urządzenie do udostępniania sieci. Praktyka chwilowego dostępu jest teraz bardzo popularna np. w galeriach handlowych. Jeśli problem pojawia się tylko przy jednej sieci to, niestety, nie ma możliwości obejścia tego. Ale w tym tunelu jest iskierka nadziei… Jeśli jest to WiFi w domu/biurze to jest szansa, że trzeba zerknąć w ustawienia routera, bo możliwe, że przez przypadek ktoś aktywował ustawienie, które po pewnym czasie zrywa połączenie urządzeń połączonych „radiowo”.

 7. A co jeśli nie mam tej opcji wchodząc analogicznie wg ww zaleceń? Mam telefon Samsung j7 2016. WiFi mi ciągle zrywa. Inne urządzenia zalogowane do tej sieci nie maja problemów. Ja loguje się do innych sieci WiFi równiez nie mam takiego problemu. Co może być przyczyną?

 8. Na poprzednim romie oryginalnym plusa wystarczalo tylko wpisanie kodu i wlaczenie tej opcji. Zmienilem rom na niebrandowany i teraz musze tym kodem zapominac siec i znowu wpisywac klucz ale dziala. Wielki szacuneczek kolego za ten poradnik bo nikt na to wczesniej nie wpadl. Nawet na forach byli zieloni jak to naprawic. Dzieki

 9. Korzystam z pakietow internetowych wykonalam wszystkie kroki po kolei i nadal zrywa mi polaczenie w trakcie ogladania filmow online. Co zrobic??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.